09109781249

تاریخچه خانه چوبی

تاریخچه ی خانه چوبی از کجا شروع شد؟

ساخت خانه چوبی در ایران از کی شروع شد؟

پاسخ این پرسش ها را در مقاله ی زیر پیدا کنید.

تاریخچه ی خانه چوبی از کجا شروع شد؟

چوب یکی از بهترین و باکیفیت ترین مواد خام طبیعی است که از گذشته تاکنون مورد استفاده بشر قرار گرفته است. چوب به عنوان یک منبع تجدید پذیر در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در مقاله دیگری به خانه چوبی لوکس پرداخته ایم، برای مطالعه آن اینجا کلیک بفرمایید.

استفاده  از چوب باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود بنابراین ساخت ساختمان چوبی همواره مورد توجه مهندسان است .

از اوایل قرن 18 ساخت ساختمان چوبی در اروپا شروع شد . در کشور های صنعتی شمال اروپا و کانادا و ژاپن بیشتر ساختمان های کوتاه، چوبی است . در سال 2008 پروژه ی شهر مدرن چوبی در کشور سوئد استارت زده شد که در آن تعداد زیادی ساختمان چوبی ساخته شد .

ساخت خانه چوبی در ایران از کی شروع شد؟

در گذشته در ایران از چوب برای ابزار آلات کشاورزی، ساخت در و پنجره ، پوشش های طاق، ستون و داربست و… استفاده می شد .از حدود 50 سال قبل استفاده از چوب به شکل جدیدی رواج پیدا کرد به طوری که ساخت پل چوبی و کلبه چوبی در نقاط مختلف کشورآغاز شد .

چوب به دلیل شکل پذیری زیاد و جذب انرژی بالا و سبک بودن در ساخت و ساز بسیار پر کاربرد است .

امروزه ساخت کلبه چوبی به شدت رو به افزایش است و طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده است . از این رو شرکت های مهندسی اقدام به ساخت ویلا چوبی، کلبه چوبی، هتل چوبی، کرده اند. از این میان بیشترین ساخت و ساز چوبی متعلق به شمال ایران است . تلفیق جنگل های شمال با خانه چوبی حس دلپذیری برای هر بینده ای ایجاد می کند .

ساخت خانه چوبی با به روز ترین تجهیزات

هنر معماری با خانه چوبی

با چوب طبیعت را به خانه ببرید