09109781249

مراحل ساخت خانه چوبی

آشنایی با مراحل ساخت محبوب ترین خانه جهان، بسیار جذاب است.

ممکن است ساخت خانه چوبی، فرآیندی پرزحمت و وقت گیر به نظر برسد، که همین تفکر باعث می شود بسیاری قدم به عقب بگذارند و منصرف شوند.

پیچیدگی ساخت و ساز در هر نوع و سبکی متفاوت است، اما، به طور کلی، فازهای اصلی بدون توجه به اندازه و مصالح استفاده شده یکسان است.

Choobi-123

برای آرامش خیال شما و آگاهی بیشتر، نحوه ساخت یک خانه چوبی را به صورت گام به گام، توضیح خواهیم داد.

قبل از اینکه ساخت خانه چوبی را آغاز کنید، باید نوع الواری را که می خواهید استفاده کنید، انتخاب کنید. در عین اینکه بیشتر چوب ها شبیه هم به نظر می رسند، اینطور نیست. ساخت خانه چوبی با اتصالات پنهان را در این مقاله بشناسیم.

اصولاً، چوب به “درجات” طبقه بندی می شود. بهتر است از الوارهای با درجه مشخص نسبت به نیاز خود استفاده نمایید چرا که احتمال انقباض آن در طول زمان کمتر است و ظاهر یکنواخت تر و گره های کمتری دارد.

ما از این فرض شروع می کنیم که شما برای ساخت خانه چوبی مورد نظر خود، مکان مناسبی را انتخاب کرده اید و بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، تمام مجوزهای ساختمانی مورد نیاز را دریافت کرده اید.

Choobi-122

اکنون، باید بدانید که فونداسیون خانه چوبی با فونداسیون کلاسیک تفاوتی ندارد. بسته به اندازه خانه چوبی و زمین، فونداسیون ها می توانند از نظر ساختار و طراحی متفاوت باشند که از بلوک های بتنی کلاسیک شروع می شود. همانطور که فونداسیون را اجرا می کنید، از پیاده سازی سیستم آب، گاز و برق را نیز اطمینان حاصل کنید.

فرض بر این است که اکنون طراحی خانه چوبی خود را با معمار منتخب، انجام دادید و تیم سازنده خانه چوبی خود را انتخاب کرده اید. اکنون زمان ساخت است! از اینکه چقدر سریع رویای خانه چوبی شما به واقعیت تبدیل می شود شگفت زده خواهید شد.

Choobi-130

آماده سازی سایت و پایه گذاری خانه چوبی

سازنده خانه چوبی با تسطیح خاک، برای شروع خاکبرداری آماده می شود. سپس آنها شروع به گذاشتن پایه ها می کنند. بعد از آن با بتن پر می کنند و شروع به ساخت دیوارهای خانه چوبی می کنند.

پس از قاب بندی پنجره های خانه چوبی، فرم را با بتن پر می کنند و بعد از آن کفسازی انجام می شود. انواع مختلفی از پی ها وجود دارد (PWF، ICF، CMUs و Pre-cast)، در حالت کلی فونداسیون بتنی گزینه بهتری است.

ساخت قاب خانه چوبی

سخت ترین و مهم ترین مرحله ساخت خانه چوبی، بالا بردن قاب های چوبی توسط جرثقیل و نصب آنهاست. با در نظر گرفتن فونداسیون خانه چوبی، آماده ساخت و نصب قاب خانه چوبی می شویم. سه جزء اصلی در ساختار آن وجود دارد.

Choobi-125

صفحات ترشلد Threshold

اولین قطعاتی که از قاب خانه چوبی نصب می شود، صفحات ترشلد هستند. آنها معمولاً قطعاتی از الوارهای تحت فشار هستند که مستقیماً به پایه بتنی متصل می شوند.

هدف از نصب آنها این است که خانه چوبی را از آسیب های احتمالی که از سمت زمین وارد می شود، مانند پوسیدگی به دلیل آب و رطوبت و نیز هجوم حشرات ( که می تواند به فونداسیون شما آسیب برساند ) مصون کند.

Choobi-126

بعد از اینکه صفحات آستانه قاب خانه چوبی در جای خود قرار گرفتند، می توانید اتصال گل میخ های را شروع کنید.
در اصل ناودانی ها، قطعات چوبی عمودی هستند که دیوارهای شما را تشکیل می دهند و هنگام قرار دادن درها و پنجره ها باید آنها را در نظر بگیرید.

تیرچه ها

در حالی که ناودانی ها در خانه چوبی عمودی هستند، تیرچه ها افقی هستند. ناودانی ها دارای صفحاتی در بالای خود هستند که به شما امکان می دهد تیرچه ها را روی آنها قرار دهید. از تیرچه ها در خانه چوبی برای حمایت از کف و سقف (مورد نیاز در خانه های چند سطحی) استفاده می کنیم.

Choobi-127

تکمیل فضای داخلی خانه چوبی

این مرحله برای صاحبان خانه چوبی، هیجان انگیز است. زمانی است که جزئیات بیشتر و ظریفی که برای خانه خود انتخاب کرده اید را خواهید دید.

پس از اتمام پوشش آستر رنگ، سازنده خانه چوبی، پله ها، درها، کابینت ها، پیشخوان ها را اجرا می کند. همچنین تاسیسات مکانیکی مانند لوله کشی، نصب شیرها و سر دوش ها را به اتمام می رسانند و وسایل روشنایی و گرمایشی نصب می شود.

Choobi-128

به خانه چوبی زیبای خودتان خوش آمدید

بعد از اینکه کارهای نهایی انجام شد و خانه شما از گرد و غبار تمیز شد، وقت آن است که وارد خانه چوبی خودتان شوید!

رویای محقق شده را مشاهده کنید و عزیزانتان را برای دیدن خلاقیت تان دعوت کنید. وقت آن است که از زندگی جدید خود لذت ببرید.

اکنون که کمی بیشتر در مورد نحوه ساخت خانه چوبی می دانید، آیا تمایل دارید خانه چوبی خود را داشته باشید؟ اگر رویایی برای خانه چوبی دارید، ما در مجموعه خونه چوبی آن را به واقعیت تبدیل می کنیم.

Choobi-129

کافی است برای مشاوره تخصصی رایگان، با مهندسین خونه چوبی، تماس حاصل فرمایید.

تیم کارشناسان ما پروژه های زیادی را اجرا کردند که برای مشاهده آنها، می توایند به وبسایت ما، به نشانی Khoonehchoobi.com مراجعه بفرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *