09109781249

نکات ضروری که قبل از ساختن خانه چوبی باید بدانید

اکثر افراد فکر می کنند ساخت خانه چوبی به محدودیت های زیادی منجر می شود.

جالب اینجاست که از برخی جنبه ها، حتی برعکس است و خانه چوبی مزایا و ویزگی هایی هم در اختیار ما قرار می دهد.

مزایای ساخت خانه چوبی

برخلاف خانه های بلوک بتنی، یک خانه چوبی عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی دارد. کنترل رطوبت به روش طبیعی انجام می شود، هوا سالم تر است و در نتیجه میکروب های کمتری وجود دارد.

از جنبه مالی، ساخت خانه های چوبی در صرفه جویی در انرژی به شما کمک می کند، زیرا چوب یک ماده عایق طبیعی است.

کشورهای اسکاندیناوی زودتر از کشورهای اروپای مرکزی این واقعیت را درک کردند و از چوب، بسیار زیاد برای ساخت و ساز خانه استفاده کردند.

Choobi-94

افراد فکر می کنند که ساخت خانه چوبی نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد در حالی که در واقع بودجه کمتری از ساخت و ساز معمولی نیاز دارد و راه های مختلفی وجود دارد که به شما امکان می دهد پروژه را با بودجه خود تطبیق دهید.

خانه چوبی را خودتان بسازید

همانطور که قبلا صحبت شد، این یک راه حل اقتصادی است که قیمت رقابتی را در مورد ساخت و ساز به شما ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر در مورد طراحی داخلی خانه چوبی را در این مقاله مطالعه فرمایید.

می توانید سازنده ای را انتخاب کنید تا مواد و نقشه ها را ارائه به شما ارائه دهد و اگر به ساخت و ساز تسلط دارید می توانید خودتان کار را ادامه دهید. فقط برای مونتاژبرخی بخش های خانه چوبی خود مثل: قسمت بالایی خانه باید یک سازنده استخدام کنید.

Choobi-95

طرح خانه چوبی خود را انتخاب کنید

طرح ساده

در این مورد شما یک خانه چوبی می خرید. تمام عناصر به محل ساخت و ساز تحویل منتقل می شود، اما سازنده است که قطعات مختلف را مونتاژ می کند.

شما بخش عمده ای از کار را انجام نمی دهید، اما محوطه سازی بر عهده شماست. بنابراین، برای حفظ بودجه معقول، باید دانش لوله کشی، تاسیسات بهداشتی و برق را داشته باشید.

طرح استاندارد

در مورد یک خانه چوبی معمولی، اگر گزینه کامل و دارای همه امکانات را انتخاب کنید، مجبور نخواهید بود کار زیادی انجام دهید. بدیهی است که هزینه بسیار نزدیک به یک خانه سنتی خواهد بود.

Choobi-96

خانه های چوبی و انرژی

انجام یک پروژه دوستدار محیط زیست وسوسه انگیز است. ساخت یک خانه چوبی با معیارها و سلیقه شما می تواند ضمن برآروده کردن نیازهای تان، دوست خوبی برای طبیعت باشد. در آینده شاهد افزایش ساخت خانه های چوبی به دلیل پایداری آنها خواهیم بود.

مصالح ساختمانی مانند بتن مقادیر زیادی CO2 منتشر می کنند، در حالی که خانه های چوبی گاهی اوقات با CO2 منفی در نظر گرفته می شوند.

به همین دلیل است که استادیار دیوید هافمایر از مهندسی عمران و معماری SDU در مورد چوب به عنوان مصالح ساختمانی تحقیق می کند.

او می گوید ساخت خانه چوبی با افزایش حجم الوار مورد استفاده در صنعت ساختمان که در حال حاضر شاهد آن هستیم ادامه خواهد داشت.

Choobi-97

اگرچه هنوز چالش‌هایی با خانه های چوبی وجود دارد اما مزایایی مانند انتشار کم CO2، امکان پردازش دقیق، وزن کم و غیره، چوب را به یک ماده ساختمانی جذاب مانند فولاد و بتن تبدیل می‌کند.

بسیاری از مردم خانه های چوبی را با نماهای چوبی و سطوح چوبی نمایان داخل ساختمان مرتبط می دانند. با این حال، بزرگترین اثر CO2 در ساخت عناصر باربر مانند تیرها، ستون ها، کف و عناصر دیوار در چوب است.

بنابراین، ممکن است لزوماً مشخص نباشد که یک ساختمان از بتن ساخته شده است یا چوب. بنابراین بسیاری از ساختمان های کم ارتفاع و بلند به راحتی می توانند چوب بیشتری نسبت به بتن داشته باشند.

تقاضای خانه های چوبی

اگر به درخواست های مشتریان نگاهی بیندازیم، آنها به طور قابل توجهی خانه چوبی را مطالبه می کنند. با این حال، طبق اطلاعات، خانه های چوبی هنوز به صورت پراکنده ساخته می شوند.

احتمالاً این مساله به سنت در میان پیمانکاران و توسعه دهندگان مرتبط است که در طی چندین دهه، در ساخت ساختمان های بتنی و فولادی بسیار با تجربه شده اند.

Choobi-98

مجموعه خونه چوبی در کنار شما خواهد بود تا در مورد مسائل فنی و اقتصادی پروزه خانه چوبی شما بهترین راهنمایی و مشاوره را داشته باشید.

برای بازدید از نمونه پروژه های خانه چوبی ساخته شده توسط مجموعه ما، به وبسایت شرکت به آدرس Khoonehchoobi.com مراجعه فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *