09109781249

کلبه چوبی جنگلی

چگونه کلبه چوبی رویایی برای تعطیلات بسازیم؟

کلبه چوبی، ژستی برای بوم شناسی

از گذشته ها چوب کاربرد بسیاری داشته است و همسو بودن آن با محیط زیست کلبه چوبی را به بخشی از طبیعت تبدیل کرده است. یک کلبه چوبی دی اکسید کربن کمی تولید و منتشر می کند.

این امر موجب کاهش گازهای گلخانه ای خواهد شد. چوب به طور طبیعی کربن را ذخیره می کند و از آنجایی که یک عایق طبیعی است، هزینه های گرمایش را کاهش می دهد.

choobi-24

کلبه چوبی به دلیل مزایای بسیار زیاد، محبوبیت خاصی دارد. این ویژگی ها سبب شده است کلبه چوبی برای تمام فصول سال ( گرم و سرد ) مناسب و لذت بخش باشد. در این مقاله به خانه چوبی شمال پرداخته ایم.

برخی از مزایای کلبه چوبی که بسیار حائز اهمیت است:

عایق استثنایی و صرفه جویی در انرژی

ساخت سریع: صرفه جویی در هزینه

دوستدار محیط زیست

زیبا

ایمن، سبک، محکم و بادوام

ضد آب

سالم و طبیعی

عایق صدای ( آکوستیک )

زنگ زدگی ندارد

پایداری خانه بالا است.

زمان ساخت بسیار کم است و تحت تأثیر فصول نیست.

اقتصادی؛

خاصیت ارتجاعی چوب سبب مقاومت کلبه چوبی در برابر زلزله می شود.

choobi-25

عایق بندی بهتر با چوب

چوب 12 برابر عایق تر از بتن است. انتخاب ساختار چوبی عملکرد حرارتی خانه را بهینه می کند و بنابراین مصرف گرمایش آینده شما را کاهش می دهد.

ساختار چوبی سبک، مقاوم، انعطاف پذیر و مدولار است

ساخت کلبه چوبی به دلیل سبکی، انعطاف پذیری و مقاومت، امکانات معماری زیادی را به شما می دهد. برای سازه های مشابه، چوب تا 7 برابر سبک تر از بتن است.

choobi-26

با این حال، سبکی به معنای شکنندگی نیست. در واقع، چوب ماده ای بسیار مقاوم تر از آنچه تصور می کنیم است. هنوز هم در ساخت خانه ها در کشورهایی مانند کشورهای شمال اروپا یا کانادا که آب و هوا می تواند بسیار خشن باشد استفاده می شود.

علاوه بر این، چوب با بسیاری از مصالح دیگر ترکیب می شود که باعث می شود سبک خانه با معماری منطقه تطبیق داده شود که مشخصه آن آجر، سنگ، بتن، نمای سایدینگ یا روکش است. در نهایت، سبک کلبه های چوبی می تواند روستایی یا بسیار امروزی باشند.

choobi-27

یک کلبه چوبی نسبتاً سریع و آسان ساخته می شود

برای ساختن کلبه چوبی و پایه عمیق آن نیازی به حفاری نیست و مونتاژ اجزاء نسبتاً سریع و آسان است.

با کلبه چوبی راحتی را تجربه کنبد

یک کلبه چوبی گرم و دلپذیر است. رطوبت سنجی محیط توسط ماهیت تنفسی چوب تنظیم می شود. علاوه بر این، اینرسی کم چوب باعث می شود تا خانه به سرعت گرم شود.

choobi-28

فضای زندگی بهینه شده در کلبه چوبی

فضای نشیمن کلبه های چوبی به لطف ضخامت کم دیوارها بهینه شده است. ما به طور کلی 8 درصد فضای زندگی بیشتری نسبت به خانه های بتنی بدست می آوریم.

اگرچه چوب یک ماده قابل احتراق است، اما به طور متناقضی دارای خواص مقاومت بالا در برابر آتش است. هدایت حرارتی آن 10 برابر کمتر از بتن است.

در یک آتش سوزی، چوب ظرفیت های مکانیکی و باربری خود را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر مصالح حفظ می کند. بنابراین خطر فروپاشی کمتری وجود دارد که به شدت مورد تاکید آتش نشانان است.

choobi-29

اگر به دنبال خانه ای هستید که شخصی، منحصر به فرد و مطابق با خواسته ها و سلایق شما باشد، زمان آن فرا رسیده است که به دنبال ساخت یک کلبه چوبی سفارشی برای تعطیلات خود باشید.

بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند برای کلبه چوبی باید مبلغ زیادی خرج کنند. این درست نیست. مجموعه خونه چوبی در بسیاری از پروژه ها در کنار بسیاری از خانواده های عزیز کار کرده است تا به آنها کمک کند خانه دلخواه خود را که کاملاً مطابق با رویاهای آنها باشد برای تعطیلات بسازند.

وعده ما به شما برای رسیدن به کلبه چوبی رویایی تان، متعهد به زمان دقیق ساخت و قیمت مقرون به صرفه است. این امر تضمین می کند تا دقیقاً آنچه را که نیاز دارید به شما ارائه دهیم.

choobi-30

– آیا شما خانواده پرجمعیتی دارید؟

– آیا می خواهید محلی جهت گردهمایی خانوادگی در تعطیلات برای سال های آینده داشته باشید! خاطراتی بسازید که برای همیشه ماندگار باشند.

– دوست دارید از گرفتاری های روزمره زندگی فرار کنید و محلی بدون سر و صدا و آرام نیاز دارید؟

– به دنبال فرصتی برای سرمایه گذاری هستید که در عین حال انعطاف پذیری خوبی را به همراه داشته باشد.

– خانه تعطیلات شما قدیمی و فرسوده شده و در حال خراب شدن است. می توانید خانه را خراب کنید و کلبه چوبی سفارشی خود را بسازید تا نیازهایتان را برآورده کند.

– می خواهید کیفیت زندگی بهتری داشته باشید، به طبیعت نزدیک تر باشید، از شلوغی زندگی شهری دور شوید؟
آیا هیچ کدام از این موارد برای شما جذاب به نظر می رسد؟

choobi-31

علاوه بر مزایای کیفیت زندگی همانطور که در بالا ذکر شد، داشتن یک کلبه چوبی مزایای مالی زیادی نیز دارد.

برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با متخصصان مجموعه خونه چوبی تماس حاصل فرمایید یا بر روی این لینک، کلیک بفرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *