09109781249

چرا خانه ی چوبی محبوبیت دارد؟

زندگی توام با آرامش در یک خانه ی چوبی بسیار لذت بخش است.امروزه داشتن یک فضای دنج به دور از استرس و هیاهو یکی از اولویت های افراد ساکن در شهرهای پرجمعیت است. به همین خاطر اکثر افراد در مناطق خوش آب و هوا اقدام به ساخت خانه می کنند.

در این میان ساخت خانه ی چوبی از محبوبیت بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی دارد.

ما قصد داریم در این مقاله دلایل محبوبیت خانه ی چوبی را بررسی کنیم:

خانه ی چوبی دوست دار طبیعت و محیط زیست است

چوب از دل طبیعت به دست می آید .چوبی که برای ساخت خانه چوبی مورد استفاده قرار می گیرد یک منبع تجدید پذیر است.جنگل ها به سرعت رشد می کنند و درختان جدید جایگزین درختان بریده شده می شود.

در ساخت خانه ی چوبی از منابع طبیعی کمتری استفاده می شود چون به سرعت اجرا می شود و در ساخت آن ملات به کار برده نمی شود و مانند ساختمان های بتنی یا فولادی نیازی به دستگاه های پر هزینه و بزرگ نیست.

طرح های معماری خانه چوبی انعطاف پذیر است

در ساخت خانه ی چوبی از ستون استفاده نمی شود بنابراین می توان از تمام فضا استفاده ی بهینه را برد. انعطاف پذیری چوب به گونه ای است که طراح می تواند دهانه های گوناگون را در نظر بگیرد.

خانه های چوبی در مقابل زلزله کمتر آسیب می بیند

 چوب از نظر وزنی بسیار سبک تر از آهن و بتن است باتوجه به اینکه نیروی زلزله ارتباط مستقیم با جرم ساختمان دارد هر چه ساختمان سبک تر باشد میزان جذب نیروی زلزله کمتر است. به همین دلیل خانه ی چوبی در زلزله کمتر آسیب می بیند. در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی ساختمان های تا ارتفاع 3-5 طبقه را چوبی می سازند چون بسیار مقرون به صرفه است.

مدت زمان ساخت خانه چوبی کم است

زمان یکی از فاکتورهای مهم در هر پروژه است. در کوتاه  ترین زمان می توان یک خانه ی چوبی  زیبا احداث کرد چون :

·       حمل و نقل آن آسان است.

·       بیشتر مراحل ساخت خانه ی چوبی در کارخانه انجام میشود.

·       به نیروی کمتری برای اجرای خانه چوبی نیاز است.

·       چوب انعطاف بالایی در زمان اجرا دارد.